Olejek arganowy w kosmetyce

O cudownych właściwościach olejku arganowego było w poprzednim poście, dziś będzie o jego wykorzystaniu. Jak używać olejku arganowego, by maksymalnie wykorzystać jego moc? Wydawać by się mogło, że olejek arganowy jak każdy inny kosmetyk, wystarczy nakładać na skórę i pozwolić mu działać. Prawda, aczkolwiek z dzisiejszego artykułu dowiecie się, że olejek arganowy można stosować na wiele sposobów. Oto zbór najciekawszych przepisów na maseczki, kremy i kuracje.

Olejek arganowy - pielęgnacja ciała 

Pielęgnacja skóry nie tylko pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, ale także relaksuje, poprawia jej stan i odmładza.

Kąpiel w olejku agranowym

Dodaj łyżkę olejku arganowego do kąpieli i pozwól twojej skórze się nawilżyć i natłuścić. Jeśli podczas kąpieli wykonamy peeling, dobrze jest po takim zabiegu wysmarować całe ciało olejkiem arganowym. Peeling pozwala usunąć obumarłe komórki naskórka, masaż pobudza krążenie i usuwanie toksyn z organizmu,a olejek arganowy ją natłuści i dostarczy witamin sprawiając, że będzie gładka i miła w dotyku.
Peeling można kupić gotowy lub przygotować w domu samemu: 5 łyżek soli morskiej mieszamy z 5 łyżkami olejku arganowego. 

Kąpiel upiększająco-relaksacyjną uzyskamy dolewając do wanny z ciepła wodą 100ml olejku arganowego i około 30 kropli ulubionych olejków eterycznych (np. różany, olejek z grapefruita..).

Olejek arganowy - pielęgnacja twarzy

Olejek arganowy doskonale spełnia się w pielęgnacji skóry suchej. Najlepszą maseczką do pielęgnacji takiej właśnie skóry będzie wymieszanie łyżki olejku arganowego z jedna kropla olejku różanego. Taka mieszanka może być używana bardzo oszczędnie, a będzie działać cuda - doskonałe nawilżenie skóry i efekt wygładzający - gwarantowane.
Do pielęgnacji skóry warto także używać różnego rodzaju glinek. Glinki sprawdzają się w przypadku skóry trądzikowej i naczyniowej. Nie wysuszają, zmniejszają zaczerwienienia i świąd oraz działają bakteriobójczo. Oto propozycja jak wykorzystać dobroczynne działanie olejku w połączeniu z zielona glinką:
4 łyżki zielonej glinki mieszamy z ciepła wodą, po uzyskaniu odpowiedniej konsystencji dodajemy łyżkę olejku arganowego. Maseczkę nakładamy na twarz na 20 minut omijając okolice oczu. 
Taka maska może być również nakładana na dekolt i plecy dotknięte trądzikiem.
Do pielęgnacji szyi, o której bardzo często zapominamy bardzo dobrze jest zrobić kompres odmładzający. 3 łyżki olejku arganowego podgrzewamy w kąpieli wodnej, a następnie nakładamy na skórę szyi i owijamy na początku w folie spożywczą, a następnie w ręcznik. po 15 minutach zdejmujemy okład, a nadmiar olejku wycieramy papierowym ręcznikiem. 
Spierzchnięte i pękające usta odzyskają dobrą kondycję po kuracji olejkiem arganowym w połączeniu z miodem. Mieszamy olejek arganowy z płynnym miodem na jednolita masę, można mieszankę delikatnie podgrzać w kąpieli wodnej. Smarujemy specyfikiem usta kilka razy dziennie. taki balsam zastapi pomadkę ochronną i przyniesie natychmiastowa ulgę.

Olejek arganowy - pielęgnacja dłoni i stóp

Olejkiem arganowym warto traktować dłonie i paznokcie. Jeśli będziemy go używać regularnie wkrótce zauważymy poprawę w ich kondycji. Dłonie staną się gładkie i miękkie w dotyku, a paznokcie mniej łamliwe. 
Na zrogowaciałą skórę stóp poradzi kąpiel w ciepłej wodzie z dodatkiem olejku arganowego. Po kąpieli można dodatkowo wykonać masaż olejkiem. Takie zabiegi zapewnią relaks i odprężenie, a dzięki masażowi olejek będzie miał szansę wniknąć w głębsze warstwy naskórka, odżywić je i nawilżyć.

Olejek arganowy - pielęgnacja włosów


Na koniec jeszcze kilka zastosowań olejku arganowego w pielęgnacji włosów. Włosy jak wiadomo są ozdobą każdej kobiety dlatego paniom tak bardzo zależy by były błyszczące i piękne. Jeśli mimo ciągłego poszukiwania najlepszego szamponu i odżywki nie udało ci się osiągnąć olśniewającego efektu, to spróbuj olejku arganowego. Efekt gwarantowany! Tylko pamiętaj, by stosować go regularnie!

Wcieraj w końcówki włosów olejek arganowy po każdym umyciu włosów - doda on włosom blasku i sprawi, że końcówki przestana się rozdwajać.
Jeśli masz łupież wcieraj olejek arganowy w skórę głowy przed każdym myciem głowy. Dla lepszego efektu owiń głowę ręcznikiem i pozostaw okład na jakieś 20 minut. Następnie starannie umyj głowę masując skórę przez kilka minut, nie używaj wysuszających skórę szamponów.

Kuracją wzmacniająca: olejek arganowy wymieszaj z łyżka soku z cytryny i pozostaw na włosach około 15 minut. Postarzaj zabieg raz w tygodniu.

Skuteczne nawilżanie osiągniesz także używając do okładu na włosy olejku arganowego wymieszanego z olejem z czarnuszki (w proporcji 1:1). Okład zostawiamy na włosach na 20 minut, po tym czasie należy dokładnie umyć i spłukać włosy.

Komentarze

  1. Ma swietne i bardzo uniwersalne wlasciwosci, doskonale nawilza skore i jestem zakochana w jego zapachu :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam,
    super blog. chciałabym Cie nominować do Liebster Blog Award. Pozdrawiam a tutaj link do mojego bloga http://slooowfood.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz