• Zioła wspomagające serce

  Zdrowe serce to odpowiednio dobrana dieta, zdrowy tryb życia i sport. Poza tym wszystkim ważne jest aby nie zabrakło w diecie zdrowej suplementacji, która będzie wspomagać organizm. Wśród wielu preparatów warto wybierać naturalne, by nie faszerować się dodatkowo chemią. Jeśli natomiast możemy i chemy to najlepiej w ogóle zastąpić je ziołami. Wiele z nich ma niesamowite właściwości lecznicze, wystarczy tylko wiedzieć jak wykorzystać tę dobroć natury. Oto osiem ziół – sprzymierzeńców układu krwionośnego i twojego serca.

  Oregano


  Oregano jest źródłem witaminy C i antyutleniaczy. Doskonały sprzymierzeniec w walce ze złym cholesterolem. Antyoksydanty zawarte w oregano walczą z wolnymi rodnikami, które przyczyniają się do chorób serca.

  Zielona herbata


  Ponoć jej działanie na organizm jest widoczne już w 30 minut od spożycia. Zielona herbata także zawiera bardzo dużo przeciwutleniaczy, szczególnie ECGC. Komórki znajdujące się wokół serca, wyścielające naczynia krwionośne są bardzo delikatne, a spożywanie zielonej herbaty poprawia ich kondycję i funkcjonowanie.

  Czosnek


  Podobno Egipcjanie znali 195 zastosowań czosnku, a Chińczycy tak bardzo cenią czosnek, że piją herbatę na bazie czosnku. Bierzmy z nich przykład i nie unikajmy tej rośliny. Czosnek ma dobroczynny wpływ na nasze serce, reguluje ciśnienie krwi i jest najlepszym naturalnym antybiotykiem. Regularne spożywanie czosnku nie tylko wpływa na poziom cholesterolu we krwi, ale także jest doskonałym naturalnym lekiem na miażdżycę.

  Głóg


  Głóg obniża ciśnienie krwi, wzmacnia serce i ma właściwości antyoksydacyjne. Poprawia funkcjonowanie naczyń włosowatych, zawiera witaminę C i wpływa korzystnie na cały organizm.

  Lawenda


  Lawenda od zarania dziejów była uwielbiana za swój niesamowity zapach. Olejek lawendowy ma właściwości przeciwbakteryjne, uspokajające. Lawenda wzmacnia mięśnie serca, naczynia krwionośne i poprawia ustabilizować ciśnienie krwi.

  Aronia


  Aronia bogata jest w witaminę A, C i K. Podobnie jak wyżej wymienione zioła jest cennym źródłem antyoksydantów, obniża ciśnienie krwi i wlywa pozytywnie na cholesterol.

  Żeń-szeń


  Żeń-szeń znany jest z tego, że wzmacnia system odpornosiowy organizmu zalecany jest więc w przypadkach osłabienia organizmu. Warto wiedzieć, że roślina ta obniża ciśnienie krwi i zalecana jest osobom mającym problemy z chorobami serca.

  Miłorząb


  Miłorząb poprawia krążenie krwi i zmniejsza ryzyko udaru.


  Jak stosować powyższe zioła? Najprościej w formie naparów. Najlepiej odwiedzić najbliższy sklep zielarski i zaopatrzyć się w herbatki ziołowe zawierające rośliny i zioła wzmacniające serce. Jeśli cierpimy na choroby serca i zamierzamy się wspomagać medycyną naturalną warto również zapytać o poradę swojego lekarza. Czasami mogą się bowiem zdarzyć reakcje alergiczne (np. gdy zioła zareagują z przyjmowanymi lekami).


  Czytaj więcej...

2 komentarze:

 1. warto spozywac tym bardziej ze sa dosyc popularne i dostepne w wiekszosci sklepow

 2. margit pisze...

  Badzo fajne ciekawostki. Przydadzą mi się na pewno, bo właśnie nieco skoczył mi cholesterol. Pozdrawiam

Prześlij komentarz