Szybkie sposoby na siniaki

Niby nic takiego, a jednak wkurza. Żółte, różowe, fioletowe... w zależności od "etapu" powstawania zmieniają kolor i szpecą. Tak, mowa oczywiście o siniakach.

zdrowie.gazeta.pl
Siniaki mogą się przytrafić każdemu, nie tylko dzieciom. Ja ostatnio mam do nich duże "szczęście", a że przy okazji mam kruche naczynia, niemal od razu po uderzeniu pojawia się czerwona plama, z której zaraz formuje się siniak.

Jest kilka doskonale wszystkim znanych metod na siniaki. m.in. przykładanie zimnej wody czy lodu. Ale nie tylko chłodem można leczyć siniaki. Oto moje sposoby! :)

WODA albo LÓD


Najbardziej powszechna metoda, to natychmiastowe schłodzenie rany. Pomaga, ale nie sprawi, że siniak nam się nie zrobi. Przykładanie zimnej wody na ręczniku, kostek lodu czy schłodzonej łyżeczki to sposób stary jak świat, nie zapominaj, że stare sposoby są najlepsze, chociaż wcale nie najskuteczniejsze! :)


Kompres z kapusty znają chyba najbardziej matki karmiące. To właśnie im poleca się robienie okładów z kapusty na zastoje w piersiach. Kapustę wcześniej warto zbić tłuczkiem i schłodzić w lodówce. Okład z kapusty działa łagodząco i ściągająco.

OCET

Niezawodny sposób naszych babć na... wszystko! Także na stłuczenia i siniaki. Pamiętam jak dziś jak moja babcia zawsze trzymała w spiżarce kilka butelek octu i używała go do wszystkiego. Ocet leczył bóle głowy, reumatyzm, korzonki, ukąszenia owadów i oczywiście siniaki! Może to dziwne, ale ocet naprawdę działał na wszystko!

Woda utleniona podobnie jak ocet, ma wiele zastosowań. Jeśli nasączymy nią gazik i przyłożymy na stłuczenie, mamy szansę na mniejszego siniaka.

ŻYWOKOST

Zioło, które może nam pomóc szybciej pozbyć się siniaka.  30 g korzenia żywokostu zalejcie 1/2 l. wrzątku i zaparzajcie kilkanaście minut. Po przestygnięciu przykładajcie na zranione miejsce gazę namoczoną w naparze z żywokostu na conajmniej godzinę.MAŚĆ NAGIETKOWA

Mniej widoczny siniak tylko jeśli będziemy regularnie co 3 godziny smarować miejsce uderzone maścią nagietkową.

A jakie są wasze sposoby na siniaki? :)

Komentarze

  1. wypróbuję. do tej pory sądziłam, że jedyny sposób na siniaka to czas albo korektor ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wypróbuję te sposoby. Właśnie zaczęłam treningi na siłowni i mam posiniaczone nogi, a chcę jeszcze pochodzić w spódniczkach, póki jest pogoda ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz