Zioła szwedzkie w leczeniu raka

W poprzednim wpisie było słów kilka o ziołach szwedzkich, dziś kolejne informacje, tym razem o dawkowaniu.

                           

Zioła szwedzkie - sposób użycia

Zioła szwedzkie - wewnętrznie


Zioła szwedzkie można używać zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Jak mówi "Stary Rękopis" najlepiej zażywać je rano i wieczorem, po jednej łyżeczce. Zioła szwedzkie najlepiej dodawać do herbaty. W niektórych przypadkach (np. jeśli stosujemy zioła szwedzkie na ciężkie, złośliwe schorzenia) należy stosować się do tego oto przepisu: 3 łyżki stołowe w rozcieńczeniu 1/8 litra herbatki ziołowej, porcja musi być podzielona na dwie części, pierwszą z nich pić pół godziny przed, a drugą pół godziny po posiłku. 

Zioła szwedzkie - zewnętrznie (okłady)


Zioła szwedzkie można również stosować zewnętrznie. Chorobowo zmienione miejsce smarujemy smalcem lub maścią nagietkową, by natłuścić skórę. Następnie moczymy gazę w ziołach i przykładamy na skórę. Całość owijamy folią i bandażujemy. Okład powinien działać 2-4 godziny. Jeśli nie czujemy, by zioła działały zbyt mocno, możemy pozostawić okład nawet na noc. Jeśli na skórze pojawi się wysypka lub uczulenie można skrócić czas. W żadnym wypadku nie można pomijać natłuszczania skóry. Osoby cierpiące na alergię mogą zrezygnować z owijania folią.

Zioła szwedzkie, a rak jelit


W książce Marii Treben "Apteka Pana Boga" opisane są dwa przypadki wyleczenia chorób jelita grubego przy pomocy ziół szwedzkich. Oto krótkie cytaty:

"Przy nieuleczalnym raku jelita - chodziło o młodą matkę pięciorga dzieci, której lekarz dawał zaledwie kilka dni życia, poleciłam okłady na chore okolice i jednocześnie picie przygotowanego na zimno wyciągu z kłącza tataraku (nastawia się go na noc zalewając jedną pełną łyżeczkę kłącza jedną szklanką wody) po jednym łyku przed i po każdym posiłku. Dodatkowo zaleciłam oczyszczającą krew herbatkę z nagietka, krwawnika i pokrzywy wymieszanych w równych ilościach; w ciągu dnia około dwa litry tej herbatki należy pić łykami. Dzisiaj ta kobieta czuje się tak dobrze, że można liczyć na jej wyzdrowienie". 


"Pewna kobieta z Heilbronn w Niemczech pisze do mnie: Mój 41-letni siostrzeniec napisał mi przed około 10-ma miesiącami z Sakramento w Kalifornii, że bardzo cierpi codziennie na ciężkie krwotoki jelitowe, a diagnoza lekarska bezspornie odrzekła rak jelita. Niezbędne było szukanie jakiegoś wyjścia. Przesłałam mu Pani książkę "Apteka Pana Boga", zioła szwedzkie, kłącze tataraku i inne zioła takie jak nagietek, krwawnik i pokrzywę. Zastosował on przepisy z Pani broszury. Po roku mój siostrzeniec był znowu w pełni zdolny do pracy. Ciężkie krwawienia jelitowe ustąpiły 4-go dnia zażywania przygotowanych ziół. Również wyczerpanie i ubytek wagi powoli ustąpiły."

Do podanych przykładów należy podejść z ostrożnością, aczkolwiek z ziołami jest tak, że jeśli nam nie pomogą, nie zaszkodzą nam bardziej niż gdybyśmy ich nie stosowali.

Oto jakie jeszcze inne rady daje Maria Treben na schorzenia jelit:

Mieszanka ziołowa:
300 g nagietka lekarskiego
100 g krwawnika pospolitego
100 g pokrzywy zwyczajnej

Wszystko dokładnie wymieszać, zalać jedną kopiastą łyżkę 1/4 l. wody. Chory powinien w ciągu dnia powinien wypić od 1,5 do 2 litrów takiej herbatki. Pić należy co kwadrans lub co 20 minut jeden łyk, dzięki temu zioła będą się lepiej przyswajały, a chory szybko odzyska utracony apetyt.

W schorzeniach jelitowych zioła szwedzkie pijemy w południe i wieczorem przy posiłkach w proporcji 1 łyżka stołowa na 1 szklankę herbaty. Jeśli chory źle znosi taką kurację można zmniejszyć ilość ziół i zamiast jednej łyżki podawać jedną łyżeczkę.

W chorobach jelit ważne są także okłady. Okłady na całej powierzchni brzucha wykonujemy według przepisu podanego powyżej (Zioła szwedzkie zewnętrznie). Równie dobrze działają okłady ze skrzypu - łagodzą bóle brzucha.

Źródło artykułu:

Komentarze

  1. Czytał ktoś? http://zielarniaimbir.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz