Kukurydza lekiem na otyłość?

Czy wiesz, że otyłość to choroba cywilizacyjna? Dotyka już nie tylko dorosłych, ale także dzieci. Brak ruchu, niezdrowe odżywianie, konserwanty masowo dodawane do żywności - to wszystko to pierwszy krok w stronę otyłości. 


Jak sobie radzić z otyłością?Co robić by do niej nie doprowadzić?

Odpowiedź jest prosta:


ZDROWE ODŻYWIANIE + SPORT

Niby bardzo proste, a jednak dla wielu z nas niewykonalne. Pomocy możemy szukać w poradniach dietetycznych, u lekarzy, albo sięgnąć po książkę Marii Treben "Apteka Pana Boga". Ja tak zrobiłam i w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jak sobie radzić z otyłością zajrzałam do tej bliskiej memu sercu lektury. Pani Maria Treben już wielu osobom pomogła, więc jest szansa, że i tym razem jej rada może okazać się pomocna. 

Jaką radę na otyłość ma dla nas ta słynna zielarka tym razem?


Herbatka ze znamion kukurydzy.A oto przepis:

1 kopiastą łyżkę znamion kukurydzy zalewamy 1/4 litra gorącej wody i pozostawiamy do naciągnięcia.

Herbatki nie słodzimy za to pijemy ją regularnie każdego dnia. Co dwie godziny jedną łyżkę stołową.

Skąd wziąć znamiona kukurydzy? Znamiona kukurydzy to nic innego jak te uciążliwe do usunięcia wąsy, które zwykle usuwamy i wyrzucamy obierając kolbę. Sezon na kukurydzę rozpoczęty, a więc nie powinno być problemu z ich zdobyciem. Znamiona kukurydzy możemy także znaleźć w sklepach zielarskich, wystarczy tylko dobrze poszukać ;)

Herbatka ze znamion kukurydzy to dobry środek moczopędny, a nawet przeczyszczający (takie działanie uzyskamy po wysuszeniu znamion). A oto jeszcze inne zastosowanie herbatki ze znamion kukurydzy, o których mówi autorka w swojej książce:

* kamica nerkowa
* puchlina osierdzia
* obrzęki
* zapalenie nerek
* zapalenie błony śluzowej pęcherza moczowego
* reumatyzm

Picie takiej herbatki przez dzieci może być pomocne w leczeniu kolek i moczenia nocnego.

Komentarze