Pszczeli jad na reumatyzm

Reumatyzm - dokucza coraz młodszym. Jak sobie z nim radzić? Reumatyzm jest jedną z takich dolegliwości, które mamy "gdzieś" dopóki problem nie zacznie nas dotyczyć. Zauważyliście, że jeśli rozboli nas brzuch, głowa, ząb od razu wiemy co zrobić, a reumatyzm...? Na początku trudno nam się zdiagnozować, a jeśli już to zrobimy wpadamy w panikę, bo nie wiemy jak to leczyć. Dziś podpowiem wam jak leczyć bóle reumatyczne ziołami.


Schorzenia reumatyczne przebiegają w różny sposób i dotyczą nie tylko stawów, ale tkanek, a nawet mięśni. Jak rozpoznać, że to reumatyzm, a nie np. zakwasy? Bóle reumatyczne pojawiają się podczas ruchu. Mogą im towarzyszyć zmiany zapalne, obrzęki, zaczerwienienia. 

Gdy dokuczy nam ból szybko sięgamy po syntetyczne środki - tabletki, preparaty szybko działające. Niestety musimy wiedzieć, że farmaceutyki mogą wywoływać wiele skutków ubocznych. W takim przypadku rośliny i zioła stanowią prawdziwy ratunek!

W leczeniu reumatyzmu stosuje się przede wszystkim zioła o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Zioła, które mogę polecić to np.: pieprzowiec roczny, lulek czarny, kwiat arniki.

Od pewnego czasu bóle reumatyczne dokuczają mocno mojemu mężowi. Szukając różnych sposobów trafiłam na balsam z jadem pszczelim z Apteczki Babci Agafii. Ostatnio rosyjskie kosmetyki osiągają szczyty popularności na forach, blogach stronach o zdrowiu i urodzie, postanowiłam wiec sprawdzić czy to co piszą jest prawdą.

Tuz przed świętami znalazłam w sklepie Naturica Kosmetyczny balsam pszczeli jad - przeciwreumatyczny. Kupiłam. Dziś dostałam przesyłkę. Na razie jeszcze nie mogę nic powiedzieć na temat tego kosmetyku, ale na pewno za jakiś czas powiem wam jak działa.
Co mnie zauroczyło w tym balsamie?

"Balsam łączy w sobie zioła stosowane w medycynie naturalnej ze składnikami zwierzęcego pochodzenia, które zostały obrobione według najnowocześniejszych technik. Wysoka wartość terapeutyczna balsamu wynika głównie z perfekcyjnej i drobiazgowej pracy pszczół. To właśnie ich jad, jest jednym z produktów, które odgrywają ogromne znaczenie w kosmetyce i medycynie.

Od wieków jad pszczeli wykorzystywany jest przy chorobach reumatycznych, korzonkach i wyrodnieniach. Oprócz cennego jadu pszczelego, który odgrywa ważną rolę w reumatycznym zapaleniu stawów i zwyrodnieniu stawów, balsam zawiera inne składniki aktywne, wspomagające jego działanie. Dobrane zostały w szczególny sposób, aby działać przeciwzapalnie, znieczulająco, przeciwobrzękowo i relaksująco. Do składników aktywnych balsamu należy żywokost lekarski, który łagodzi ból i stany zapalne kości, stawów i mięśni, a także łagodzi objawy reumatyczne. Innym składnikiem jest arnika górska, również łagodząca bóle, ale również działająca rozluźniająco na mięśnie. Doskonale sprawdza się również przy leczeniu siniaków i wspomaga gojenie. Wypryski skórne, rany i wrzody są podatne na działanie żankiela zwyczajnego.

Poza roślinami balsam zawiera inne składniki produkowane przez maleńkie i pracowite pszczoły. Zawiera pszczeli wosk, a także kit pszczeli, który działa przeciwzapalnie i regenerująco. W składzie balsamu można doszukać się także niezwykle rzadkiego składnika, jakim jest mleczko pszczele. Mleczko to zwiera spora dawkę składników odżywczych w postaci węglowodanów, lipidów, białek, aminokwasów, witamin i innych pierwiastków. Balsam z jadem pszczelim przeznaczony jest do stosowania podczas uczucia dyskomfortu w stawach, kręgosłupie i mięśniach." - tego dowiedziałam się ze strony i przyznam, że to bardzo mnie zachęciło, by dać szansę balsamowi. 

Bardzo mi się podoba skład tego balsamu, a te wszystkie zioła... mam nadzieję, że działają! :)

Czy wszystko to co piszą jest prawdą?

Poczekajcie "chwilę", za jakiś czas powiem wam jak ten balsam działa na mojego męża. Jeśli pomoże mu pozbyć się reumatycznych dolegliwości, dam wam znać i napiszę recenzję kosmetyku.


Komentarze

Prześlij komentarz