Szybkie sposoby na ból ucha

Sezon na zapalenie uszu uważam za otwarty! Jesień Kochani, jesień! A wraz z nią chrypki, grypki i bóle... Dziś podam wam moje sposoby na ból ucha. Najczęściej pojawia się u dzieci, ale i dorośli mają z tym problem. Wystarczy lekkie zawianie, wystarczy raz nie założyć czapki, wystarczy chwilowe obniżenie odporności. 

U dzieci ból ucha może oznaczać zakażenie wewnątrz ucha lub nagromadzenie się woskowiny. U dorosłych ból ucha może być dodatkowo związany z bólem zęba mądrości. Gdy wykluczymy te dwie ostatnie przyczyny i jesteśmy pewni, że ból ucha związany jest z infekcją mamy kilka możliwości na złagodzenie dolegliwości.

Sposoby na ból ucha


1. Możemy zrobić ciepły okład na ucho. Ciepło złagodzi ból i zlikwiduje obrzęk.

2. Można namoczyć wacik oliwą z oliwek i włożyć do ucha. Taki wacik rozgrzeje ucho, a oliwa dodatkowo natłuści i wygrzeje ucho wewnątrz.

3. Innym sposobem jest włożenie do ucha kawałka cebuli. Cebula ma właściwości antybakteryjne, a jej sok potrafi szybko zlikwidować przyczynę bólu. Cebulę w ucho najlepiej trzymać całą noc. Jeśli nie chcemy wkładać kawałka cebuli nasączmy wacik jej sokiem i włóżmy do ucha wacik.
4. Olejek lawendowy - nie dość, że przyniesie ulgę to jeszcze dodatkowo będzie działał uspokajająco. Olejkiem lawendowym warto wysmarować ucho zewnętrzne.

5. Czasami ból ucha spowodowany jest zatkaniem kanalików między uchem a nosem. Ból ucha także może towarzyszyć katarowi. Warto w takich sytuacjach zrobić sobie parówkę z kroplami eukaliptusowymi. Wlej do miski wrząca wodę i zakrop kilka kropli olejku eukaliptusowego. Oddychaj nad miską zakładając na głowę ręcznik.

A jakie wy macie sposoby na ból ucha? 

Komentarze

  1. zawsze mam oliwę z kilkoma ząbkami czosnku. Można stosować po dwóch dniach, kiedy nie będzie "piekła" w język. Taką oliwę na waciku wkładać do ucha na całą noc, posmarować nią obok ucha, przed i za uchem. Leczy wszystko, co uszu dotyczy. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz