5 cudownych zastosowań czosnku dla zdrowia i urody

Czosnek jest jednym z najzdrowszych warzyw. Niektórym przeszkadza jego zapach, jego pikantny smak, ja jednak uważam, że nie ma lepszego antybiotyku. Ale czy czosnek jest tylko lekarstwem na przeziębienie? Czy czosnek jest jedynie dobry w leczeniu kataru, bólu gardła? Tylko takie oblicze czosnku znamy i wydaje nam się, że tylko do tego możemy go używać.

Dziś odkryję przed wami drugie oblicze tej cudownej rośliny! Bo czosnek to nie tylko lek!

5 cudownych zastosowań czosnku


1. Czosnek na wypadanie włosów


Rozgnieć kilka ząbków czosnku i masuj nimi skórę głowy. Rób to dokładnie, centymetr po centymetrze. O tym jak najlepiej wykonać masaż głowy przeczytacie na stronie MASAŻE I RYTUAŁY.
Regularne masowanie skóry głowy przyczyni się nie tylko do poprawy kondycji włosów, ale także powstrzyma ich wypadanie i porost baby hair.2. Czosnek na trądzik


Zmagasz się z trądzikiem? Masz problem z pryszczami i krostami ropnymi? Przekrój ząbek czosnku i smaruj nim dokładnie każdą krostkę. Może troszkę piec, może pojawić się zaczerwienienie, ale bądź cierpliwy! czosnek jest antybiotykiem więc na pewno zadziała i pomoże ci pozbyć się trądziku!3. Czosnek na opryszczkę


Nie wiem czy już wam kiedyś o tym nie pisałam, jeśli tak to przypominam: czosnek jest najlepszy na opryszczkę! Jeśli tylko poczujesz swędzenie wokół ust, od razu łap za czosnek i smaruj to miejsce sokiem wyciśniętym z ząbka czosnku. W ten sposób zapobiegniesz powstaniu opryszczki.
4. Czosnkowe krople na katar


Jeśli męczy Cie katar, a wszystkie sposoby zawodzą przeciśnij ząbek czosnku przez praskę, włóż do gazy i odciśnij tyle soku czosnkowego ile tylko Ci się uda. Sok czosnkowy wkraplaj do nosa. Trochę piecze, ale naprawdę działa bardzo szybko i skutecznie.

5. Czosnek na ból ucha


Jeśli boli Cię ucho wlej do kieliszka trochę oliwy, dodaj pokrojony czosnek i odstaw na kilka godzin. Gdy oliwa już przejdzie czosnkiem, przecedź ją przez gazę i wlewaj kilka kropli do ucha. Ból powinien szybko ustąpić.

Znaliście takie zastosowanie czosnku? :)
Więcej przepisów z czosnkiem w roli głównej znajdziesz TUTAJ.

Komentarze