5 oznak, że twoja wątroba jest pełna toksyn

Wątroba jest jednym z najważniejszych organów, trzeba o nią dbać, bo bardzo wiele od niej zależy. Jak to się mówi wątrobę ma się tylko jedną. I chociaż ma zdolność regeneracji to gdy będzie w niej dużo toksyn zaczniemy podupadać na zdrowiu i źle się czuć.

Jeśli podejrzewasz, że masz w organizmie za dużo toksyn zastosuj oczyszczanie organizmu, ale po kolei...

Oto 6 najczęstszych objawów nadmiernego zebrania toksyn w wątrobie:1. Niewyjaśnione przybieranie na wadzę

Gdy zauważysz, że przybierasz na wadze mimo tego, że nie zmieniłeś diety. Gdy ćwiczysz i nie widzisz efektów w postaci utraconych kilogramów, to może być znak, że zebrało się za dużo toksyn, które krążą po wątrobie i jelitach.

2. Alergie

Alergie skórne w postaci wyprysków to kolejny sygnał od twojego organizmu, że coś jest nie tak. W ten sposób organizm alarmuje "uwaga toksyny!". W normalnej sytuacji w wątrobie powstają przeciwciała, które walczą z alergiami, jeśli nasza wątroba sobie nie radzi, zobaczymy to najczęściej na twarzy w postaci krostek.

3. Chroniczne zmęczenie

Jeśli czujesz się przewlekle zmęczony, to także może być sygnał, że wątroba jest przeciążona toksynami. Ratuj ją jak najszybciej! Toksyny mają zły wpływ na metabolizm co jest zaraz odczuwalne w naszych mięśniach, pojawiają się bóle i zmęczenie fizyczne.

Czytaj także: Rosół, który leczy4. Nadmierne pocenie się

To, że się pocimy to jest naturalne. Jeśli jednak pocimy się nadmiernie, a nasz pot jest nie do zniesienia, to znak, że zbyt wiele toksyn krąży po twoim organizmie.

5. Brzydki zapach z ust

Brzydki zapach z ust często nie pochodzi od zębów. Jeśli utrzymujesz higienę jamy ustnej, myjesz zęby regularnie, to zapach najprawdopodobniej pochodzi z wnętrza organizmu, chodzi tutaj o wątrobę.

Zauważyłeś u siebie te wszystkie objawy? Co robić? Najlepiej detoks! :)

Pisałam już wam kiedyś o wątrobie, dla przypomnienia link TUTAJ.
Pisałam też niejeden artykuł na temat oczyszczania organizmu, sprawdźcie TUTAJ.Komentarze

 1. Bardzo fajny tekst. Dzięki za zwrócenie uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze wiedzieć, bo wątroba jest bardzo ważna a czasami naprawdę trudno rozpoznać, że coś jest nie tak. Ja czytałam, że na odkwaszanie organizmu dobre są takie naturalne specyfiki jak np. proszek zasadowy, można go kupić w sklepie langsteiner , może warto spróbować?

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, ze zwróiles na to uwagę. Bardzo przydatne informacje.

  OdpowiedzUsuń
 4. W życiu nie powiązałabym niektórych z wymienionych tutaj objawów z wątrobą.. przydatne informacje.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz