Ziołowa herbatka na choroby skóry - przepis




Hej!

Dawno mnie nie było. Pamiętacie jeszcze o mnie? ;)

Chciałam wam dzisiaj podać fajny przepis na ziołową herbatkę, która pomoże wam na różne dolegliwości skórne. Nie wiem czy wiecie, ale wygląd naszej skóry bardzo często związany jest z tym co kładziemy na talerz. Ja na przykład wiem co mogę jeść, a czego unikać i czasami jak się zapomnę, moja skóra od razu przypomina mi o tym, że zjadłam coś czego mój organizm nie toleruje. Nie wszystkie jednak choroby skórne są związane z naszą dietą. Czasami wykwity skórne wywoływane są przez inne czynniki.

Jednak każdy zna siebie najlepiej i jeśli macie dziwne wykwity skórne to zapewne zdążyliście już poznać ich przyczynę. Unikajcie się alergenów! Jeśli natomiast chcecie złagodzić pokrzywkę, egzemę, łuszczycę, warto wspomagać się ziołami. Dziś podam wam fajny przepis na ziołową herbatkę, która powinna wam pomóc na wasze skórne problemy jakie by one nie były czy to wywołane przez alergie pokarmową, czy grzyby..

Ziołowa herbatka na choroby skóry (także łuszczycę!)



Liście orzech włoskiego
Pokrzywa
Kora dębu
kora wierzby
Nagietek

Zmieszaj w równych proporcjach te "zioła" i zrób sobie mieszankę, którą przechowuj w szczelnie zamkniętym słoiczku. 1 łyżeczkę mieszanki zalej wrzątkiem i zaparzaj pod przykryciem przez 30 minut. Mieszankę należy pić 3 razy dziennie na 30 minut przed posiłkiem.

Co da ci picie takiej mieszanki?

Wszystkie jej składniki mają działanie oczyszczające, przeciwzapalne. Ponadto:

Liście orzecha mają silne właściwości przeciwzapalne i są tradycyjnie stosowane w chorobach skórnych, w tym leczeniu poważnych infekcji bakteryjnych i grzybowych, zapalenia skóry, zapalenia przewodu pokarmowego, trądziku, wyprysku, krwawienia dziąseł i nadmiernego pocenie się. Liście orzecha stosowane są jako środek do detoksykacji organizmu, wzmacniają żołądek i poprawiają trawienie oraz morfologię krwi.

Pokrzywa jest bogatym źródłem składników mineralnych, w tym potasu, wapnia, żelaza, fosforu, magnezu, sodu; witaminy C, B2, B5, K. Wysoka zawartość żelaza jest nieoceniona w produkcji czerwonych krwinek. Pokrzywa wzmacnia ciało i oczyszcza krew. Zawiera także kwercetynę, potężny przeciwutleniacz i lek przeciwhistaminowy, który zmniejsza ciężkie zapalenia w organizmie. Pokrzywa jest genialna w leczeniu wysypki skórnej.

Kora dębu jest bogatym źródłem garbników, które mają silne działanie przeciwzapalne na cały organizm. Mogą one skutecznie zatrzymać krwawienie i zapobiec uszkodzeniu tkanek podczas różnych urazów i zakażeń. Kora dębu jest szczególnie polecana w leczeniu choroby wrzodowej, egzemy, żylaków.

Kora wierzby jest naturalnym źródłem kwasu acetylosalicylowego. Herbata z kory wierzbowej zawiera substancje zwane polifenolami i flawonoidami, które posiadają działanie przeciwzapalne, antyseptyczne, przeciwutleniające, przeciwgorączkowe i mają właściwości stymulujące układ odpornościowy. Kora wierzby pobudza wydzielanie potu i toksyn z organizmu, co przyczynia się do szybszego gojenia.

Nagietek nazywany jest niezwykle łagodnym, ziołowym opatrunkiem na skórę. Jego działanie polega na oczyszczaniu krwi i pobudzaniu detoksykacji.
[Źródło:http://pyhealthy.com]


POLECAM LEKTURĘ:

Po lekturze tej książki już nikt nie spojrzy na herbatę jak na coś prozaicznego.W dobie zdrowego stylu życia i dostępności produktów z całego świata herbaciana pasja jest naturalną konsekwencją rosnącej ciekawości i świadomości kulinarnej. Rafał Przybylok zabierze nas w fascynującą podróż po herbacianych polach i opowie o tym, co każdy miłośnik herbaty wiedzieć powinien - przybliży odmiany, sposoby uprawy i parzenia, przytoczy mity i legendy, zdradzi przepisy na swoje ulubione herbaciane napoje - zarówno autorskie, jak i wywodzące się z tradycji różnych krajów. Rafał Przybylok - pasjonat herbaty, szczególnie yerba mate, popularyzator kultury herbacianej oraz zwyczaju świadomego picia herbaty. Publikuje teksty i prowadzi tematyczny program na portalu Czajnikowy.pl. Udziela się jako ekspert w mediach, głosi prelekcje, prowadzi warsztaty tematyczne. Jest właścicielem herbaciarni w Zabrzu.


Spróbujecie? :)

Komentarze

  1. Ciekawy przepis :) polecę go innym !

    OdpowiedzUsuń
  2. chyba spróbuję, nie zaszkodzi a może akurat pomoże :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Na pewno nie zaszkodzi, najwyżej nie posmakuje ;)

    OdpowiedzUsuń
  4. Bardzo lubię zioła:)Z chęcią wypróbuję :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz