Afrykańska czerwona herbata, która pomaga schudnąć

Lubicie herbatę? Ja bardzo lubię i piję ją bez względu na porę dnia czy porę roku Lubię pić herbatę zieloną, bo fajnie oczyszcza organizm z toksyn, lubię herbatę białą za jej cudowny aromat, ostatnio polubiłam też herbatę rooibos. Słyszeliście o niej? Popularnie zwana ROOIBOS, to nic innego jak herbata afrykańska - ostatnio doczytałam się, że oprócz tego, że całkiem nieźle smakuje pomaga spalić kalorie... :)

Afrykańska czerwona herbata, która pomaga schudnąć


Herbata afrykańska czerwona, popularnie nazywana herbatą rooibos, pochodzi z południowoafrykańskiego czerwonego krzaka i jest naturalnie pozbawiona kofeiny. Może być w postaci zielonej lub czerwonej herbaty rooibos - ale bardziej popularna jest czerwona herbata, odmiana fermentowana. Rooibos ma naturalnie niską kaloryczność i jest naturalnie słodka. Rooibos ma również szereg korzyści zdrowotnych, a najfajniejsze jest to, że pomaga schudnąć.

Rooibos - kalorieTa ziołowa herbata ma tylko 2 kalorie w jednej porcji. Jeśli zastąpimy tą herbatą wszystkie słodzone napoje i soki, które pijemy w ciągu dnia, możemy bez większego wysiłku schudnąć nawet 2 kilogramy w ciągu miesiąca!

Naturalnie słodki smak afrykańskiej herbaty czerwonej ułatwia utrzymanie niskiego poziomu cukru. To bardzo ważne biorąc pod uwagę to, że w sklepach teraz pełno nęcących kolorowych napojów, które zawierają bardzo dużo cukru. Dodatek cukru do napojów, takich jak napoje gazowane, nie ma żadnych korzyści odżywczych, w przeciwieństwie do rooibos, która to zawiera naturalnie słodki posmak i przy okazji wiele cennych właściwości.

Spalacz tłuszczu z zieloną herbatą


W jednym z amerykańskich magazynów przeprowadzono kiedyś badania na temat wpływu rooibos na osoby z cukrzycą. Po badaniu stwierdzono, że herbata rooibos pomaga regulować metabolizm, zapobiegając wzrostowi poziomu glukozy we krwi na czczo. Zła tolerancja glukozy i wysoki poziom cukru na czczo są oznakami cukrzycy typu 2 i mogą prowadzić do otyłości. Badanie sugeruje, że herbata rooibos może pomóc w kontrolowaniu poziomu glukozy we krwi, zapobiegając ostrym skokom i spadkom poziomu cukru. Jeśli więc cierpisz na cukrzycę warto zacząć pić tą pyszną herbatkę.

O tym jak parzyć herbatę, nie tylko rooibos, przeczytacie w jednym z moich archiwalnych postów - zapraszam.

Na koniec jeszcze tylko powiem wam, że herbata rooibos jest pyszna nie tylko na gorąco. Spróbujcie zrobić z niej drinka! Zaparzonego rooibosa schładzamy, dorzucamy kilka kostek lodu, dekorujemy miętą i delektujemy się cudownym smakiem! :)

Polecam!

Roobosa ja kupuje TUTAJ, bo te sklepowe saszetki są średnio smaczne ;)
Źródło: https://www.livestrong.com

Komentarze