9 powodów dla których powinnaś mieć w domu srebro koloidalne

Srebro koloidalne, co to takiego? Słyszałaś już o nim? Wiesz do czego służy? Czy warto je stosować? Gdzie kupić?

Ja o srebrze koloidalnym słyszałam już dawno i dawno temu stosowałam je dość regularnie do leczenia różnych dolegliwości skórnych i przeziębienia. Dziś wracam do tego tematu, bo zima jak widać nie odpuszcza, a srebro w sezonie zimowym jest szczególnie pomocne! Najpierw słów kilka o tym czym jest srebro koloidalne, a następnie 10 powodów dla których warto mieć taką buteleczkę w domu. 

Srebro koloidalne - co to takiego?

srebro koloidalne


Srebro koloidalne (łac. Argentum colloidale), zwane też nanosrebrem lub kolargolem, to nic innego, jak preparat mocno rozdrobionego srebra z żelatyną lub białkiem. Zastosowane w nim cząsteczki charakteryzują się średnicą nieprzekraczającą 100 nm. Na jego bazie sporządza się leki stosowane m.in. w dermatologii i okulistyce [ https://ktomalek.pl]. 


Niektórzy na pewno pamiętają jak swego czasu, srebro koloidalne było lekiem na wszystko. Nasze babcie używały go do odkażania ran, do leczenia różnych bóli i chorób. Niestety z czasem srebro koloidalne zostało wyparte przez antybiotyki (koncerny farmaceutyczne trzymają rękę na pulsie, by przypadkiem nie okazało się, że zamiast wydawać kasy na leki w wielu przypadkach wystarczy srebro, które jest stosunkowo tanie i o wiele bardziej skuteczne!). 

Nie wiem czy wiesz, ale podczas gdy antybiotyk działa tylko na sześć rodzajów bakterii, srebro koloidalne eliminuje 650 rodzajów mikroorganizmów! Te liczby chyba mówią same za siebie. Nie wiem jak do was do mnie to przemawia. 

Oczywiście właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne i przeciwwirusowe srebra koloidalnego są do dziś wykorzystywane przy produkcji leków. Jednak nie oszukujmy się, te ilości są bardzo małe, a srebro w lekach występuje jeszcze w towarzystwie innych substancji. To zupełnie tak jak z kremami do twarzy na zmarszczki. Wszyscy o tym wiedzą, wszyscy o tym trąbią, że zmarszczki można wygładzić z pomocą kolagenu. W każdej reklamie to słyszę! A ludzie co robią? Zamiast kupować właśnie kolagen, to kupują kremy, w których jest kolagen. Tosz wiadomo, że w takich kremach są jego śladowe ilości! Po co więc rozcieńczać ten składnik? Nigdy tego chyba nie zrozumiem.

10 powodów dla których powinnaś mieć srebro koloidalne w domu


A teraz podam wam 9 powodów, dla których warto mieć srebro koloidalne w domu. Od razu powiem, że srebro koloidalne kupicie w każdej aptece. Ja akurat kupuję TO srebro, bo jest o wiele bardziej skuteczniejsze, a poza tym jest w sprayu, więc wygodniej mi go używać. Jedno psiknięcie do ust wystarcza i działa szybciej niż jakieś spraye na kaszel czy ból gardła.

1. Srebro koloidalne zatrzymuje w zarodku procesy budowania się wrzodów, czyraków, egzem

2. Srebro koloidalne przyspiesza niebywale procesy gojenia się ran, urazów, także pozabiegowych

3. Srebro koloidalne leczy objawy chorób nieuleczalnych np. łuszczycy

4. Srebro koloidalne szybko zatrzymuje rozwój bakterii i wirusów w jamie ustnej

5. Srebro koloidalne jest idealne przy skaleczeniach i innych przerwaniach skóry

6. Srebro koloidalne niszczy bakterie, których nie daje rady zniszczyć antybiotyk

7. Srebro koloidalne to najlepszy sposób, by uchronić się przed chorobą zanim dotrzemy do lekarza

8. Srebro koloidalne likwiduje ogniska zapalne np. w przypadku trądziku

9. Srebro koloidalne usuwa grzyb ze ścian i fug


To srebro którego ja używam wygląda tak:

srebro koloidalne
Srebro koloidalne


I jest bardzo wygodne w użyciu. Wystarczy jedno naciśnięcie pompki i gotowe. Jest jeszcze jedna zaleta, o której nie wspomniałam wyżej. To srebro w postaci eliksiru można stosować nawet u niemowlaków! Moje dzieci też je uwielbiają, jak boli gardło lecą same do łazienki po eliksir, bo wiedzą, że pomaga i działa szybko. 

Komentarze