Jak podkręcić metabolizm z pomocą ziół?

Kończy się zima, za chwilę będzie wiosna. Jeszcze chwila i zrzucimy z siebie te ciepłe kurtki, zimowe buty, czapki. Znowu będzie lekko i przyjemnie. A ty jak się czujesz? Lekko i przyjemnie? Nie ma co ukrywać, że w okresie zimowo-wiosennym mamy gorsze samopoczucie i gorszą kondycję. Zima rozleniwia. Na szczęście są sposoby na to, by zbudzić się z zimowego snu nie jako obrośnięty tłuszczykiem misio, a jako szczuplutki i pełny energii charcik.

jak podkręcić metabolizm


Dziś podam wam kilka fajnych sposobów, ziołowych sposobów rzecz jasna, na podkręcenie metabolizmu. 

Jak podkręcić metabolizm z pomocą ziół?


Przyprawy i zioła to najlepszy sposób na dodanie smaku potrawom. Z powodzeniem zastąpią cukier i sól. Zioła sprawiają, że jedzenie jest smaczniejsze, a także zwiększają metabolizm, co z kolei pomaga spalać niechciany tłuszczyk. Zrobiłam dla wam listę ziół i przypraw, które pomogą poprawić metabolizm.


Kurkuma

Kurkuma to całkiem fajny spalacz tłuszczu. Kurkuma jest bardzo aromatyczną przyprawą o właściwościach rozgrzewających. Dodawanie jej do potraw sprawi, że nasz metabolizm przyspieszy, a tłuszczyk, który tak normalnie odłożyłby się pewnie w udach i pośladkach, nie będzie miał szansy tego zrobić. 

Cynamon

Cynamon hamuje głód, kontroluje poziom cukru we krwi i sprawia, że ​​czujemy się pełniejsi na dłużej. Możesz dodać cynamon do płatków owsianych, jogurtu lub wsypać do kawy czy herbaty. Jest również doskonałym dodatkiem do mięsa i kurczaka. Cynamon jest bardzo często dodawany do koncentratów wyszczuplających, które mają za zadanie rozgrzanie skóry i ujędrnienie jej.

Pieprz cayenne

Pieprz kajeński podnosi temperaturę ciała, co zwiększa metabolizm. Im wyższy metabolizm, tym więcej kalorii się pali, że tak powiem. Dodanie tej przyprawy do posiłku może pomóc spalić do 100 kalorii na posiłek.

Imbir

Imbir pomaga kontrolować poziom cukru we krwi, co oznacza, że ​​może zapobiec skokowi poziomu glukozy po spożyciu węglowodanów lub produktów bogatych w cukier. Podobnie jak kurkuma i pieprz cayenne, imbir ma również właściwości termogeniczne (spalanie tłuszczu). 

Jak podkręcić metabolizm


Rozmaryn

Rozmaryn pomaga zwiększyć tempo przemiany materii. Wspomaga także trawienie i utratę wagi. Rozmaryn najlepiej jest zalać wrzątkiem na kilka minut. Następnie pić taką herbatkę kilka razy dziennie. Pamiętając jednak, by tego nie robić na pusty żołądek.

Kardamon

Kardamon jest popularną indyjską przyprawą o wyjątkowym smaku. Ma charakter termogeniczny i dlatego pomaga w odchudzaniu przyspieszając metabolizm. Zapobiega również tworzeniu się gazów, co sprawia, że nie ​​czujesz się wzdęty i napompowany nawet po ciężkostrawnym posiłku.


Czarny pieprz

Jeśli już mówimy o przyspieszeniu metabolizmu nie da się nie wspomnieć o czarnym pieprzu. Kuzyn pieprzu cayenne, czarny pieprz jest bogaty w piperynę, która nadaje pieprzowi czarnemu jego niepowtarzalny smak. Ten jeden składnik zapobiega powstawaniu komórek tłuszczowych, a tym samym pomaga zredukować wagę.

Czytaj także: Zioła w walce z cellulitem


Komentarze