Mleczne herbatki ziołowe na problemy ze snem - 3 przepisy

Mój mąż ma ostatnio straszne problemy z zasypianiem. Ja już dawno śpię, a ten albo plącze się bidula po kuchni, albo przewraca w łóżku. Wczoraj to już przeszedł samego siebie. Kręcił się tak i kręcił chyba do rana, dziś nieprzytomny i totalnie niewyspany. Swego czasu zaparzałam mu wieczorem, przed spaniem herbatkę na dobry sen (taki mix ziół), ale jakoś nie za bardzo to na niego działa. Przypomniałam sobie, że jak byłam mała mama, gdy miałam problem z uśnięciem dawała mi do wypicia szklankę ciepłego mleka. Mojego męża do takiego „zwykłego” mleka trudno będzie przekonać, ale gdyby to był np. koktajl mleczny… :)

I wtedy wpadły w moje ręce takie oto trzy przepisy, na herbatki mleczne, na dobry sen.

mleczne herbatki ziołowe
Źródło


Herbatka cynamonowa

dwie laski cynamonu
łyżeczka nasion kardamonu
pół łyżeczki goździków
pół łyżeczki nasion kopru
kawałek imbiru świeżego 
2 szklanki mleka
2 łyżeczki miodu
2 torebki herbaty

Mleko wlewamy do rondelka, dodajemy miód, podgrzewamy. Cynamon, kardamon, goździki, koper oraz imbir umieszczamy w gazie i związujemy tak by powstała saszetka. Wkładamy zawiniątko w mleka. Do rondelka dodajemy też herbatę w saszetkach. Całość przykrywamy i odstawiamy na jakieś 10 minut. Po tym czasie wyjmujemy wszystko z rondelka, mieszamy, a herbatkę przelewamy do filiżanki.


Herbatka rumiankowa

dwie laski cynamonu
skórka z cytryny
2 łyżeczki mięty
2 szklanki mleka
2 łyżeczki miodu
2 torebki rumianku

Mleko wlewamy do rondelka, dodajemy miód, podgrzewamy. Cynamon, cytrynę, miętę umieszczamy w gazie i związujemy tak by powstała saszetka. Wkładamy zawiniątko w mleka. Do rondelka dodajemy też rumianek w saszetkach. Całość przykrywamy i odstawiamy na jakieś 10 minut. Po tym czasie wyjmujemy wszystko z rondelka, mieszamy, a herbatkę przelewamy do filiżanki.

mleczne herbatki ziołowe
Źródło

Herbatka miętowa

2 szklanki mleka
2 łyżeczki miodu
3-4 krople olejku miętowego

Mleko wlewamy do rondelka, dodajemy miód i olejek miętowy,  podgrzewamy. Całość przykrywamy i odstawiamy na jakieś 10 minut. Po tym czasie wyjmujemy wszystko z rondelka, mieszamy, a herbatkę przelewamy do filiżanki.

Te przepisy znalazłam dziś rano na FB, filmik jak to zrobić znajdziecie TUTAJ.

PolecaneA jakie są wasze sposoby na problemy ze spaniem?
Macie jakieś sprawdzone sposoby?

Komentarze