5 szykich trików na ból pleców

Bóle pleców mogą mieć różne przyczyny.  Najczęstszą z nich jest przepracowanie mięśni, najrzadziej bóle spowodowane są skrzywieniami kręgosłupa. Tak czy siak, gdy bolą plecy trzeba wiedzieć jak sobie z tym poradzić, by nie cierpieć długo. Podam wam dzisiaj 5 domowych sposobów na bóle pleców. Moje wskazówki pomogą Wam złagodzić ból i uniknąć łykania środków przeciwbólowych, które obciążają wątrobę.

5 szybkich trików na ból pleców

5 szybkich trików na ból pleców


1. Masuj!

Nie ma co ukrywać, że najlepszym sposobem na bóle pleców jest masaż. Jeśli możemy kogoś poprosić o wymasowanie pleców to zróbmy to. Jeśli nie mamy nikogo do pomocy, będzie trochę trudniej.

Sposobów na automasaż pleców jest kilka. Jednym z najpopularniejszych jest położenie się plecach, przyciśnięcie do klatki piersiowej zgiętych nóg i zrobienie tzw. kołyski. Kołysać możemy się do przodu i do tyłu oraz na boki.

Innym sposobem jest masaż piłką. Opieramy się o ścianę, między plecy, a ścianę wkładamy piłkę (np. tenisową) i poruszamy ciałem tak, by piłka masowała bolące miejsca. Ja bardzo lubię ten sposób automasażu, dzięki niemu mogę sama wymasować się w miejscu, w którym mnie boli i mogę sama decydować z jaką siłą wykonam masaż. 

2. Smaruj!

Kolejnym sposobem na ból pleców jest smarowanie rozgrzewającymi maściami. Takie maści znajdziemy w aptece, w drogerii. Wybierajmy maści z olejkiem goździkowym, miętowym, anyżowym – te olejki mają silne działanie rozgrzewające i dzięki temu łagodzą ból. Pamiętajmy jednak, że maści rozgrzewające mogą podrażniać skórę. Jeśli więc mamy skórę wrażliwą, delikatną postawmy raczej na łagodniejsze specyfiki.


3. Zażywaj bromelinę

Codziennie rano warto zażywać około 500 ml bromeliny na pusty żołądek. Bromelina to enzym, który znajduje się w ananasie. Można kupić gotowe kapsułki z bromeliną lub po prostu robić sok z ananasa. Do zrobienia soku warto użyć wyciskarkę. Tutaj pomysły na soki z wyciskarki.

4. Kozłek lekarski – pij na zdrowie!

Badania naukowe wykazują, że kozłek lekarski zawiera substancje czynne, które reagując z receptorami w mózgu działają uspokajająco. Kozłek lekarski działa łagodniej niż leki, ale jest bardzo skuteczny. Chociaż herbatka z kozłka zapachem nie zachwyca, to warto ją pić codziennie. Po kilku dniach powinieneś poczuć ulgę. Zamiast herbatki można też łykać kapsułki z kozłkiem, ale wiadomo… co natura to natura 😉
5. Trik z ręcznikiem

Na koniec metoda, która działa, jest skuteczna, ale niestety mało kto w nią wierzy. Jeśli wypróbujesz ją chociaż raz przekonasz się, że ten prosty sposób łagodzi bóle pleców.

Co trzeba zrobić?

Zanurz ręcznik w bardzo gorącej wodzie, wykręć go i złóż kilka razy. Połóż się na podłodze, na brzuchu, podkładając pod biodra poduszkę. Ręcznik połóż na plecach i przykryj folią, na foli natomiast połóż poduszkę elektryczną. Taki kompres warto mieć na plecach przez około 20 minut. Nic nie stoi na przeszkodzie, by powtarzać zabieg przez kilka dni nawet 3-4 razy dziennie.

Jak to działa?

Wysoka temperatura i wilgoć pobudza krążenie i zmniejsza bolesne przykurcze.


Który sposób najbardziej ci się podoba?


Komentarze