• Zioła szwedzkie

  W książce Marii Treben "Apteka Pana Boga" możemy przeczytać o ziołach szwedzkich. Małe zioła szwedzkie, o których pisze autorka zalewa się 1,5 l. 38-40% żytniówki w 2-litrowej butelce z szeroką szyjką i pozostawia na 14 dni w słonecznym miejscu lub w pobliżu pieca. Nalewkę taką musimy codziennie wstrząsać zarówno w ciągu tych 14 jak i później przed każdym użyciem. Takie zioła mogą stać przez wiele lat i ponoć im dłużej stoją tym lepiej będą działać.

   

  A oto dokładny skład ziół szwedzkich:

  10 g. aloesu
  5 g. mirry
  0,2 g. szafranu
  10 g. liści senesu
  10 g. kamfory
  10 g. korzeni rabarbaru
  10 g. korzeni kurkumy
  10 g. manny
  10 g. teriaku
  5 g. korzeni dziewięćsiłu
  10 g. korzeni arcydzięgla

  O tym jak korzystać z dobrodziejstw ziół szwedzkich możemy przeczytać w "Starym Rękopisie", gdzie w 46-ciu punktach wyjaśniono ich zastosowanie. Ponoć zioła szwedzkie potrafią wyleczyć każdą chorobę. Nie będę wyliczać tych 46-ciu punktów, zainteresowanych odsyłam do książki, która można nabyć TUTAJ, napiszę natomiast tylko w skrócie jakie choroby leczy ta cudowna mikstura:

  * zawroty i bóle głowy
  * wszelkie dolegliwości oczu
  * krosty, wysypki i choroby skóry
  * ból zębów
  * pęcherze na języku
  * wszelkie choroby gardła
  * skurcze żołądka
  * kolki
  * wzdęcia i zaparcia
  * bóle woreczka żółciowego
  * obrzęki
  * choroby uszu
  * bóle macicy
  * zapalenia piersi
  * ospa wietrzna
  * tasiemiec
  * choroby wątroby
  * hemoroidy
  * choroby nerek
  * depresja
  * omdlenia
  * bóle spastyczne
  * gruźlica
  * zaburzenia miesiączkowania i upławy
  * padaczka
  * gorączka
  * blizny i brodawki na skórze
  * przetoki
  * oparzenia
  * guzy i plamy na skórze
  * niedokrwistość
  * bóle reumatyczne
  * wrzody
  * bezsenność

  jak widać wachlarz możliwości ziół szwedzkich jest ogromny. Maria Treben podkreśla, że jeśli istnieje jakaś choroba, której zioła szwedzkie nie będą w stanie wyleczyć, to na pewno nie zaszkodzą, a wręcz wzmocnią organizm i będzie mógł on sobie szybciej poradzić z chorobą. 

  O tym jak dokładnie stosować zioła szwedzkie przeczytacie w kolejnych wpisach, niecierpliwych zaś odsyłam do książki Marii Treben. Kosztuje niewiele, a jest naprawdę świetnym poradnikiem, który będzie nam służył przez lata. To lektura obowiązkowa dla każdego kto interesuje się ziołami i poważnie podchodzi do leczenia naturalnymi sposobami.


  Źródło artykułu:
1 komentarze:

 1. Anonimowy pisze...

  Polecam bloga: http://zielarniaimbir.blogspot.com/ O zioloach szwedzkich niby wszyscy wszystko wiedza, a mimo to duzo ciekawej wiedzy (y)

Prześlij komentarz