Zioła w kosmetyce - Część 1

Zioła to magiczne rośliny, które nie tylko wpływają na zdrowie. Zioła potrafią doskonale pielęgnować urodę i poprawiać nastrój.

CynamonTen znany afrodyzjak pobudza i sprawia, że robi nam się cieplej i weselej. Dzięki zawartości olejku i kwasu cynamonowego oraz garbników i aldehydu, kora cynamonowca działa rozgrzewająco i ujędrniająco. Nic więc dziwnego, że producenci często dodają ją do wszelkiego rodzaju balsamów i kremów ujędrniających. Cynamon spotkać można także w preparatach wyszczuplających i antycelulitowych oraz kosmetykach pielęgnujących stopy i dłonie. Jak się okazuje cynamon ma także właściwości silnie przeciwbakteryjne, więc doskonale sprawdza się również przy pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej. Rozjaśnia, likwiduje wypryski i ropne krosty. Dzięki cynamonowi toksyny z naszej skóry są szybciej usuwane z organizmu. Ale to nie wszystko! Cynamonowiec posiada związki fenolowe, które są naturalnymi filtrami dla promieni UV oraz wymiataczami wolnych rodników i nadtlenków, które dodają skórze zmarszczek, a co za tym idzie lat.

RumianekRumianek, to nie tylko piękny biało-żółty kwiatuszek pachnący latem. Rumianek jako roślina lecznicza charakteryzuje się właściwościami: ściągającymi, przeciwzapalnymi, łagodzącymi podrażnienia. Rumianek warto pić, warto się w nim kąpać, ale również warto kupować kosmetyki, które zawierają go w swoim składzie. W jakich kosmetykach możemy spotkać rumianek? Kremy, mydła, kosmetyki dla dzieci, szampony do włosów, maseczki, kosmetyki do pielęgnacji dłoni i stóp. Rumianek jest jedną z niewielu roślin, które z taką troską i delikatnością dbają o naszą skórę. Już nasze babki i prababki uwielbiały zażywać kąpieli rumiankowych, bo rumianek nie tylko leczył ich umęczone życiem ciała, ale także dbał o ich duszę. A wiadomo, że w zdrowym ciele zdrowy duch!

Skrzyp polnyKolejna roślina o wielorakim zastosowaniu. Skrzyp polny można pić, łykać w postaci tabletek, albo przyswajać go przez skórę poprzez kosmetyki. Dawno dawno temu skrzyp polny uznawany był za bezużyteczny chwast, dziś spotkać go możemy w niemal co drugim kosmetyku. Skrzyp polny wzmacnia skórę, włosy i paznokcie - brzmi jak reklama, prawda? Reklama reklamą, ale prawdą jest, że skrzyp: wzmocni nasze cebulki włosowe i sprawi, że coraz mniej włosów zostawisz na szczotce podczas czesania, oczyści skórę i przywróci jej jędrność, wzmocni naczynka krwionośne i zapobiegnie stanom ropnym skóry oraz sprawi, że nasze paznokcie nie będą się już tak często łamać. Skrzyp polny odnajdziemy w kosmetykach z niemal każdego rodzaju od balsamów i kremów począwszy, skończywszy na maseczkach do włosów, rąk czy paznokci.


W następnych postach przeczytanie o kolejnych roślinach leczniczych i ziołach wykorzystywanych w kosmetyce. Serdecznie zapraszam.

Komentarze