Książka, którą powinieneś znać jeśli chcesz się leczyć naturalnie

Na pewno wielu z was zastanawia się skąd biorą się moje porady dotyczące zdrowia i urody. Niestety nie jestem geniuszem i nie wiem wszystkiego ;) Każda moja porada, każdy artykuł ma swoje źródło, tak aby informacje, które przekazuję były pewne i sprawdzone. Przyznam, że pisząc artykuł często jest tak, że korzystam z wielu różnych pozycji czy to książkowych, czy artykułów naukowych.

Jednak mam swoją ulubioną książkę, bez której nie wyobrażam sobie prowadzenia tego bloga i nie wyobrażam sobie leczenia naturalnego. Ta książka jest dla mnie swego rodzaju BIBLIĄ ZIÓŁ ;)

OTO ONA:


Dlaczego korzystam właśnie z tej książki?


Po pierwsze książka ta napisana jest przez ekspertów od farmacji. Oto jej autorzy:

Jan Andrzej Kozłowski - profesor doktor habilitowany, autor ponad 250 publikacji dotyczących uprawy roślin zielarskich, ochrony środowiska i fitochemii.

Teresa Wielgosz - absolwentka wydziału farmacji, zajmuje się homeopatią, ziołolecznictwem i świadomym wykorzystaniem produktów spożywczych w celu zapobiegania i odwracania procesów chorobowych.

Joanna Cis - doktor nauk farmaceutycznych, zajmuje się badaniami naukowymi w zakresie fitochemii.

Gerard Nowak - doktor habilitowany Wydziału farmaceutycznego AM w Poznaniu, zajmuje się identyfikacją naturalnych związków roślin.

Renata Dawid-Pać - zajmuje się badaniami składu chemicznego roślin oraz ich zastosowaniem w fitoterapii i kosmetyce.

Sebastian Kuczyński - dr nauk medycznych, prowadzi gabinet medycyny estetycznej i kosmetologii lekarskiej.

Ewa Aszkiewicz - miłośniczka dobrej kuchni, propagatorka stosowania rodzimych produktów i zwolenniczka gotowania w domu.

Ludmiła Woźniak - absolwentka wydziału ogrodniczego, zajmuje się projektowaniem ogrodów, parków zieleni...

Jak widać mamy tutaj, że tak powiem cały wachlarz ekspertów od roślin, począwszy od ich składu, a na użytkowaniu kończąc. To dla mnie bardzo ważne, by książka z której korzystam była pisana przez osoby znające się na tym o czym piszą. Zawsze zanim zdecyduję się korzystać z jakiegoś źródła czytam informacje o autorze, często bowiem bywa tak, że różnego rodzaju poradniki są pisane przez redaktorów, którzy czerpią swoją wiedzę z internetu. Jak dla mnie to słaba rekomendacja. Do internetu dzisiaj ma dostęp każdy, dlatego też nie kupiłabym książki i na pewno bym z niej nie korzystała jeśli wiedziałabym, że nie jest napisana przez eksperta w danej dziedzinie.

Czym ujęła mnie ta książka?


Jest przejrzyście napisana. Podzielona na kilka działów. Na początku mamy indeks roślin w niej opisanych. Na kolejnych stronach rośliny ze spisu od A do Z są dokładnie opisane, przy każdej znajdują się zdjęcia, porady, ciekawostki. Następnie znajdują się działy:

Ziołowa apteka - a w niej opis opis naparów, odwarów i maceratów z ziół, proste do wykonania przepisy krok po kroku, które możesz samodzielnie wykonać w domu. Wszystko pięknie pokazane na zdjęciach krok po kroku.

Kuchnia pachnąca ziołami - to zbiór przepisów jak wykorzystać zioła w codziennej diecie aby wzmocnić, oczyścić i chronić przed chorobami organizm.

Ziołowy salon piękności - to niezwykły salon kosmetyczny, jaki każdy z nas może mieć w domu. Jak wykorzystać moc ziół by poprawić wygląd skóry, paznokci, włosów. To tutaj dowiesz się jak zrobić maseczkę, jak za pomocą roślin pozbyć się cellulitu, rozstępów, jak przygotować kąpiel relaksującą.

Piękny dom - jeśli chcesz poprawić atmosferę w domu, przygotować piękny bukiet, zrobić ramkę z suszonych roślin, albo niepowtarzalny prezent dla bliskiej osoby, zajrzyj do tego działu. Nasz ekspert pokaże ci krok po kroku jak własnoręcznie wykorzystać rośliny do ozdoby.

Uprawa ziół - z ostatniego rozdziału dowiemy się jak zestawić zioła, kwiaty, drzewa krzewy, by nasz ogródek lub balkon wyglądał kwitnąco i pięknie, Niesamowite jest również to, że podane przykłady pokazują jak wykorzystać niewielkie przestrzenie.

Książka "Zioła z apteki natury" jest pięknie wydana, w twardej okładce, ma ponad 500 stron.

A poniżej macie kilka poglądowych zdjęć, które zrobiłam mojej ukochanej książce :)
Może nie są super jakości, ale to wina aparatu.

Więcej o tej książce przeczytacie TUTAJ.

Komentarze

 1. Mam tą książkę! Potwierdzam - jest świetna! Najbardziej przypadły mi do gustu porady na cellulit i rozstępy - bo akurat z tym się zmagam najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio widziałam tą książkę w księgarni i zastanawiałam się nad jej kupnem. Teraz chyba po nią wrócę... ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też posiadam, ale się pozbywam, ponieważ kupiłam Ziołowe Królestwo. Myślałam, że to inna książka, a tu psikus! To samo tylko większy format.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam, że nie znałam tej pozycji... w sumie to nie mam żadnej z kolorowymi zdjęciami, tylko wydania z poprzedniej epoki ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. super ksiazka! tylko że za ciężka żeby brać ze sobą na wyprawy ;p

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę się w nią zaopatrzyć, bardzo lubię książki Senderskiego, ale w poszczególnych tomach sporo się powtarza.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz