10 rad jak rozjaśnić przebarwienia, plamy wątrobowe?

Plamy wątrobowe to przebarwienia na skórze, które kojarzą nam się z osobami w podeszłym wieku. Nie są to jednak efekty starzenia się skóry. Plamy wątrobowe to obszary na skórze, w których gromadzi się pigment - zwykle na skutek długiego nastawienia na słonce. Dawka promieniowania kumuluje się, a efekty widać dopiero po wielu latach, własnie najczęściej w starszym wieku. Niektórzy twierdza, że plamy na skórze spowodowane są przyjmowaniem leków, ale to nieprawda. To leki czynią skórę wrażliwą na słońce, a nie wywołują przebarwień.Uważajmy zatem by nie wystawiać się bez odpowiedniej ochrony na długie działanie promieniowania słonecznego i to bez względu na to ile mamy lat.

A co zrobić jeśli mamy już te przebarwienia na skórze zwane plamami wątrobowymi? Moje rady są takie:

10 rad jak rozjaśnić przebarwienia, plamy wątrobowe?

1. Smaruj plamy wątrobowe 2 razy dziennie sokiem z cytryny. Cytryna rozjaśnia skórę.

2. Możesz sobie zrobić domowy rozjaśniacz miksując miód z jogurtem w takich samych proporcjach np. 1 łyżeczka na 1 łyżeczkę. Wystarczy nakładać papkę raz dziennie na około 10 minut.

3. Wyciśnij sok z aloesu i nakładaj na skórę. Aloes zawiera substancje, które przyspieszają złuszczanie naskórka i wzrost nowych zdrowych komórek. Sok z aloesu możesz stosować 1-2 razy dziennie.

4. Smaruj skórę maślanką, zawiera bowiem kwas mlekowy, który złuszcza skórę i likwiduje przebarwienia.

5. Po długim przebywaniu na słońcu koniecznie nakładaj na skórę witaminę E lub krem z taką witaminą. Witamina E jest znanym przeciwutleniaczem, który zapobiega powstawaniu przebarwień.

6. Nie zapominaj o kremach z filtrem, zawsze i wszędzie, nawet jeśli wydaje nam się, że nie ma mocnego słońca, to tylko złudne wrażenie.

7. Spróbuj kwasów AHA. Kwasy AHA to kwasy owocowe, które dogłębnie pielęgnują naszą skórę i są chyba jedną z najlepszych metod usuwania przebarwień i plam wątrobowych. Przy przebarwieniach na skórze radziłabym używać głównie kosmetyków z takimi kwasami jeśli chcemy się naprawdę pozbyć plam z twarzy czy ciała.

To jeden z lepszych kosmetyków w swojej klasie:


8. Peelinguj się! Peeling złuszcza martwy naskórek i pozwala usunąć przebarwienia, które występują na skórze.

9. Unikaj kosmetyków koloryzujących, np. samoopalaczy. To wbrew pozorom tylko wyeksponuje twoje problemy. lepiej walczyć niż zakrywać.

10. Stosuj kolagen. Kolagen, ale tylko naturalny, jest genialnym i jak na razie najlepszym środkiem poprawiającym stan naszej skóry. Potrafi zlikwidować rozstępy, zmarszczki, przebarwienia na skórze, pajączki... naprawdę warto w niego zainwestować, bo nie ma nic lepszego na skórne problemy.

Komentarze