Jak okiełznać gorączkę?

Dopadło was już?
Macie już pierwsze objawy tego cholernego wirusa, który ostatnio panuje wszem i wobec?
Jeśli nie, to jesteście szczęściarzami.
My też już możemy się cieszyć, bo jesteśmy już po... ale wesoło nie było.
W zeszłym tygodniu położyło wszystkich domowników do łóżka niemal w jednym czasie i wszyscy wylądowaliśmy w łóżkach z gorączką. Masakra co?

Dziś z okazji panoszącego się wciąż po domach wirusa postanowiłam napisać o gorączce, bo to od niej się zaczyna. Gorączka co prawda jest naturalną reakcja organizmu na infekcję, jednak nie należy jej bagatelizować i lepiej ją zbić, oczywiście naturalnymi sposobami! :)

Moich 5 sprawdzonych sposobów na gorączkę1. Wykąp się w letniej wodzie

Prysznic to najlepsza opcja, ale woda musi być letnia. W gorączce trzeba schładzać ciało. Jeśli nie masz siły wziąć prysznica to przynajmniej rób zimne okłady na czole, pachwinach i karku.

2. Krwawnik

Zrób sobie napar z krwawnika. To zioło sprawi, że pootwierają Ci się pory i będzie się łatwiej spocić. Poprzez pocenie się wyregulujesz temperaturę ciała.

3. Czarny bez

Działa podobnie jak krwawnik. Picie naparu z czarnego bzu sprawi, że poczujesz się lepiej. Czarny bez jest bardzo wskazany przy przeziębieniach gdyż rozcieńcza śluz.

4. Gorące zwalczaj gorącym

Jeśli masz gorączkę to wbrew pozorom dobrze jest wypić gorący napój, np. herbatkę imbirową albo wodę z pieprzem kajeńskim. Pieprz zawiera kapsaicynę, która sprawi, że jeszcze bardziej się rozgrzejesz, ale o to chodzi! To poprawi ci krążenie i przyspieszy pocenie się, dzięki temu gorączka szybciej minie.

5. Mokre skarpetki

Sposób stary jak świat, ale wciąż niezawodny. Rozgrzej w wodzie stopy, a następnie nałóż na nie mokre skarpetki (najlepiej namoczone w zimniej wodzie). W ten sposób gorączka szybciej minie.

Jakie są wasze sposoby na gorączkę?

Komentarze