Opryszczka wargowa - 10 sposobów, by się jej pozbyć!

Opryszczka wargowa to nic przyjemnego, nie dość, że nieestetycznie wygląda to jeszcze cholernie boli. Skąd się bierze opryszczka? Jak się jej szybko pozbyć? Poznajcie moje sposoby!

Opryszczka wargowa wywołana jest wirusem. Jest ona przenoszona przez ślinę lub kontakt z przedmiotem, którego dotykała osoba będąca nosicielem wirusa opryszczki. Opryszczka nie oszczędza nikogo zarówno dorośli jak i dzieci mogą jej doświadczyć. Są takie osoby, które wiecznie mają opryszczkę i co ja wyleczą za jakiś czas znowu się pojawia. To może świadczyć o małej odporności organizmu.

Opryszczka wargowa - 10 sposobów, by się jej pozbyć

opryszczka wargowa


Przygotowałam dla was dzisiaj 10 skutecznych sposobów na opryszczkę na ustach. Wszystkie sprawdzone. Wszystkie działają trzeba tylko być zdyscyplinowanym i szybko reagować, bo jak wiadomo domowe sposoby nie działają tak szybko jak leki z apteki. Jednak są o wiele bardziej bezpieczne, dlatego warto je stosować.

1. Opryszczka wargowa - czosnkowa szminka


Najlepszy i najskuteczniejszy z domowych sposobów na opryszczkę na ustach. Jednak aby zadziała potrzeba jest niemal natychmiastowa reakcja. jak tylko poczujesz swędzenie, pieczenie na ustach od razu przetnij ząbek czosnku i wysmaruj nim bolące miejsce. Czosnek jest naturalnym antybiotykiem i będzie działa szybko i skutecznie już na samym początku choroby.

2. Opryszczka wargowa - sok z cebuli


Sok z cebuli jest nie mniej skuteczny jak sok z czosnku, choć cebula nie ma aż takiej mocy jak jej mniejszy brat ;)

3. Opryszczka wargowa - miód pomoże


Ma działanie bakteriobójcze i łagodzi bolesne objawy opryszczki na ustach. Smaruj obolałe miejsce kila razy dziennie.


Czytaj także: 3 domowe sposoby na afty


4. Opryszczka wargowa - olejek z drzewa herbacianego szybko zadziała


Bardzo skuteczny i skoncentrowany lek na opryszczkę. Można masować miejscowo samym olejkiem lub zmieszać go z odrobiną kremu.

5. Opryszczka wargowa - herbata najlepsza na ból!


Chociaż jest niepozorna to potrafi przynieść ulgę w bólu wywołanym opryszczką. Zaparz sobie herbatę w saszetce, a gdy trochę przestygnie przykładaj ciepłą torebkę do ust.

6. Opryszczka wargowa - aloes jest genialny!


Aloes to sprawdzony sposób na opryszczkę, ale nie tylko na nią. Aloes ma silne właściwości gojące więc można go przykładać na różnego rodzaju rany. Utnij kawałek liścia aloesu, a wyciśniętym z niego sokiem smaruj zakażone, obolałe miejsce.

7. Opryszczka wargowa - wiedziałaś o polopirynie?


Rozpuszczona w wodzie tabletka polopiryny szybko złagodzi dolegliwości bólowe i pomoże pozbyć się opryszczki.

8. Opryszczka wargowa - melisa na ratunek


Melisa to zioło, które sprawdza się w wielu przypadkach. Olejek melisowy wykorzystywany jest w kosmetyce. bardzo dobrze mieć go zawsze pod ręką. Jeśli jednak nie masz olejku użyj zaparzonej melisy. Gdy przestygnie przełóż zioła na gazę, zwiń i przykładaj do ranki kilka razy dziennie.

9. Opryszczka wargowa - woda utleniona działa cuda


Miejscowo można smarować usta wodą utlenioną. Woda utleniona odkaża i działa antybakteryjnie. Przeczytaj książkę o wodzie utlenionej, znajdziesz tam więcej genialnych sposobów na jej zastosowanie.

10. Opryszczka wargowa - zawsze używaj pomadki, ale tylko swojej!


Pamiętaj aby smarować usta olejkiem lub pomadką. Gdy mamy opryszczkę często oblizujemy usta lub wręcz przeciwnie staramy się ich nie oblizywać i usta wysychają. Natłuszczaj je więc jak najczęściej omijając nadżerkę, bo gdy będą suche mogą pękać w innych miejscach.

I na koniec jeszcze coś:

Nie muszę chyba dodawać, że gdy mamy opryszczkę musimy utrzymywać wzmożoną higienę rąk. Nie dzielić się z nikim jedzeniem, nie pożyczać balsamu do ust!

Komentarze