10 rzeczy, których nie wiedziałeś o damianie!

Nowy rok, nowa ja! - Masz dość tych postów pełnych postanowień noworocznych? Chciałabyś przeczytać w końcu coś przydatnego? Też cię wkurza ten noworoczny szał ciał? Ja mam ochotę wylogować się z facebooka na kilka dni, zamknąć bloga na tydzień... co roku to samo. Puste bla bla bla.. Wszyscy doskonale wiemy, że tylko niewielki procent z tych "przyrzeczeń" zostanie spełnionych, a do mety dojdą tylko najwytrwalsi! Ja tam bojkotuję te wszystkie postanowienia, przyrzeczenia, plany ... jak zechcę schudnąć to po prostu to zrobię, nie muszę tego ogłaszać całemu światu. Jak zechcę pojechać w góry, albo zrobić prawo jazdy to też po prostu to zrobię. Szkoda, że na koniec roku mało kto rozlicza się ze swoim sumieniem i pisze posty na temat niespełnionych przyrzeczeń ;)

No dobra dość tego narzekania. Czas zdradzić wam ciekawostki o damianie i bynajmniej nie chodzi tu o mojego męża ;) Chodzi o roślinę, którą w Meksyku pije się zamiast herbaty, by poprawić potencję seksualną.

10 rzeczy, których nie wiedziałeś o damianie!

damiana
Obraz Albert Dezetter z Pixabay 


Damiana to krzew o wysokości max. 2 metrów, który ma małe listki i małe niebieskie lub białe kwiatuszki. Krzew ten kwitnie pod koniec lata. Damiana rośnie na terenach suchych amerykańskiego tropiku. Liście damiany zbiera się podczas kwitnienia. Po ich wysuszeniu można je zaparzać i pić niczym herbatkę. Oto 10 ciekawostek o damianie:

1. Damiana ma właściwości tonizujące.

2. Damiana pobudza układ nerwowy i jest doskonałym i bezpiecznym afrodyzjakiem.

3. Damiana zwalcza uczucie zmęczenia nie powodując nadpobudliwości i stanów lękowych jak inne afrodyzjaki.

4. Damiana dostarcza energii i wigoru.

5. Damiana działa skutecznie, ale delikatnie i co ważne nie uzależnia!

6. Damiana jest idealnym środkiem pobudzającym w stanach osłabienia i astenii charakterystycznych dla okresu jesienno-zimowego.

7. Damiana stosowana jest często jako supelment diety przy impotencji o podłożu psychicznym.


8. Damiana ma właściwości moczopędne, dzięki czemu może być stosowana w infekcjach pęcherza.

9. Damiana zwiększając produkcję moczu zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych.

10. Damiana w przedawkowaniu jest niegroźna, może conajwyżej spowodować rozwolnienie, które przeczyści jelita.Gdzie kupić damianę?

Myślę, że w każdym sklepie zielarskim.

Jak pić damianę?

Zaparzamy łyżeczką suchych liści filiżanką wrzącej wody. Po 10-15 minutach napar jest gotowy do spożycia.

SMACZNEGO!

Ps. Przyznaj się, znałeś wcześniej damianę?

Komentarze