Sposoby na nadmierne pocenie się

Przed nami upalny weekend. Nie wiem jak u was u mnie w tej chwili , a jest dopiero 11.00, termometr na słońcu pokazuje już 37 stopni. Pewnie się nagrzał - tak się pocieszam, ale myślę, że jeśli nie pojawi się choćby delikatniutki wietrzyk i choćby jedna mała chmurka na niebie, ma szanse być jeszcze goręcej.
Co robicie żeby się ochłodzić? Jecie lody, nie wychodzicie z cienia, moczycie się w basenie albo zalewie? Sposobów jest wiele :)
A co robicie, żeby się nie pocić? No własnie - czy poceniu się można w ogóle w jakikolwiek sposób zapobiegać? Przecież to naturalne, że jeśli jest upał, jest i pot na skroni, pod pachami, na stopach, dłoniach..



Ja znam kilka domowych sposobów na nadmierne pocenie. Jeśli wam to bardzo przeszkadza, jeśli pocicie się mocniej niż inni - wypróbujcie ich! :)

1. Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy można pić na czczo - 2 łyżki octu i 2 łyżki miodu zalewamy szklanka wody i pijemy na czczo. Nie dość, że taki napój będzie oczyszczał organizm z toksyn i wasz pot będzie łagodniejszy w zapachu (że tak to ujmę), to powinno być go mniej. Jednak róbcie to regularnie, nie wystarczy wypić jedną szklankę i już! :)

Octem jabłkowym możecie też wieczorem smarować miejsca, w których się pocicie najbardziej, np. pachy czy dłonie. Rano dokładnie te miejsca myjemy i stosujemy dezodorant - tez potu powinno być mniej.

2. Szałwia


Szałwia ma właściwości ściągające, zawiera dużo witaminy B i magnezu, które regulują prace gruczołów potowych.
Szałwię możecie pić regularnie, by pocić się mniej lub używać jako toniku do przemywania miejsc, w których pocicie się najbardziej.

3. Oczar wirginijski


Zioło to ma właściwości antyperspiracyjne i ściągające. Warto mieć napar z oczaru np. w buteleczce ze spryskiwaczem i używać kilka razy w ciągu dnia na skórę. Można tez kupić gotowy płyn z oczaru wirginijskiego.

4. Drzewo sandałowe


W sklepach zielarskich możecie kupić proszek z drzewa sandałowego. Jeśli wymieszacie go z wodą i odrobiną soku z cytryny powstanie pasta, którą łatwo nakładać na skórę. Pozostawiamy taka pastę na godzinę, a potem zmywamy letnią wodą. Taki zabieg jest bardzo przyjemny, nieziemsko pachnie i minimalizuje pocenie się.

5. Pomidor


Pomidor także jest dobrym sposobem na nadmierne pocenie się. Słyszałam, że wystarczy pić codziennie sok pomidorowy przez dłuższy czas by minimalizować pocenie. Pomidor bogaty jest w przeciwutleniacze, które regulują prace gruczołów potowych.
AAa! Można też rozgnieść pomidora i nakładać powstałą papkę na skórę na kilkanaście minut.



6. Cytryna


To chyba najstarszy znany sposób na pocenie się. Cytryna to naturalny dezodorant. Przecieraj sokiem z cytryny najbardziej potliwe miejsca, to powinno pomóc. Pamiętaj o regularności! :)

7. Sole do kąpieli

Jeśli naturalne metody zawodzą skorzystajcie z gotowych soli do kąpieli, które minimalizują pocenie. 


Doskonale sprawdzi się przy codziennej pielęgnacji, jako kąpiel mająca na celu zmniejszenie uczucia obolałych i ciężkich stóp. Dodatkowym atutem preparatu jest poręczne opakowanie w przystępnej gramaturze. Sól jest łatwa w użyciu, doskonale się rozpuszcza i ma miły i odprężający zapach. Przy odczuwaniu przykrych zapachów, polecamy jej stosowanie wraz z solą przeciw grzybicy, co da fenomenalne rezultaty. Znakomicie poradzi sobie z tym problemem w gorące i upalne dni.



Sól do stóp ze skłonnościami do pocenia BingoSpa zawiera wyciąg z mięty, olejek miętowy oraz siarczan magnezu i siarczan glinowo-potasowy. Można stosować przy uczuciu "ciężkich stóp". Zaleca się  kąpiel stóp  przed zabiegami pedicure.

Działanie: 
hamuje pocenie, 
daje uczucie odprężenia,
zmiękcza naskórek.

Zawarty  w soli  magnez ( w postaci siarczanu magnezu):
łagodzi napięcie,
polepsza wykorzystanie tlenu w komórkach, 
reguluje działanie ponad 300 enzymów, 
zapobiega twardnieniu arterii krwioobiegu, 
działa rozkurczowo i przeciwzapalnie na tkanki mięśniowe. 

Sól dostarcza organizmowi również siarczanów, które:
wypłukują toksyny ze skóry,
ułatwiają komórkowe wchłanianie substancji odżywczych,
pomagają w funkcjach odtruwania organizmu z niebezpiecznych toksyn,
łagodzą bóle głowy i migreny.

Kąpiele z solami siarczanowo-magnezowymi i glinowo-potasowymi zalecane są w celu odtrucia i zwiększenia energii organizmu (magnez stymuluje wytwarzanie energii w komórkach). Ponadto kąpiel  łagodzi stany zapalne skóry, zmniejsza obrzęki i relaksuje zmniejszając napięcie mięśniowe.
Zawarty w soli olejek miętowy przyjemnie odświeża, relaksuje i chłodzi zmęczone stopy. Sól regularnie stosowana ma walory antyseptyczne: zmniejsza potliwość stóp, zapobiega powstawaniu przykrego zapachu oraz infekcjom grzybiczym skóry.


8. Balsam


Albo postawcie na balsam - ten poniżej ma bardzo dobre opinie kupujących, ja go nie testowałam, bo nie pocę się nadmiernie, ale może kupię mężowi i znowu będzie królikiem doświadczalnym! ;)



Używa się go do wielu preparatów kosmetycznych, gdyż charakteryzuje się on niezwykłą skutecznością. Działa antybakteryjnie, ochronnie i pielęgnacyjnie. Włączenie do składu olejku miętowego sprawia, że stopy mają świeży i przyjemny zapach. Mentol działa relaksująco i daje uczucie komfortu. Kompozycję zamyka wosk pszczeli. Jak widać całość tworzą najlepsze produkty, wysokiej jakości. Ich dzianie potwierdzone zostało wieloma badaniami, a połączenie ich w całość pozwoliło uzyskać niezwykle korzystny efekt.


Komentarze

  1. u mnie do tego sprawdza się ałun ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Piłam kiedyś ocet jabłkowy - sam z wodą - paskudztwo :D
    Szałwia jak najbardziej!
    Zdrowotnieiradosnie

    OdpowiedzUsuń
  3. A mi z kolei nic nie pomagało, pociłam się strasznie pod pachami i dopiero jak poszłam do Elite na zabieg Miradry to widzę już oogromna poprawę. Także jeśli ktoś ma ten nieprzyjemny problem to warto pomyśleć o takim zabiegu.

    OdpowiedzUsuń
  4. Niektórym rodzajom pocenia po prostu zioła ani antypers nie pomagają. Polecam równie nturalny sposób przeciw poceniu jak zioła. To ELECTRO ANTIPERSPIRANT. Działa na baterie i polega na puszczaniu prądu z baterii do chorych miejsc. Jest bardzo efektywne. Pozbawia potu na bardzo długo a przy tym jest bardzo bezpieczny, tak że mogą to stosować dzieci, lub matki po porodzie i w czasie karmienia piersia

    OdpowiedzUsuń
  5. Próbowałam octu, oczaru, soli i cytryny, ale bezskutecznie… Na mnie działa chyba tylko Etiaxil, dotąd nic innego nie zakręciło tak dobrze mojego „kurka” 

    OdpowiedzUsuń
  6. Oczar dawał całkiem niezłe efekty przez pewien czas, ale zacząłem pocić się znacznie bardziej nie wiedzieć czemu i również sięgnąłem po Etiaxil dla świętego spokoju!

    OdpowiedzUsuń
  7. Jeżeli chodzi o nadpotliwość to może warto skorzystać z środków dostępnych w aptece? Perspiblock jest ostatnio bardzo popularny. Można domowymi sposobami próbować, podobno picie szałwi bardzo pomaga.

    OdpowiedzUsuń
  8. Hej. Mam dokładnie ten sam problem. latem wyglądam jakby ktoś wylał na mnie kubeł wody.. a niestety nadpotliwość jest przyczyną wielu drwin ze strony rówieśników i niewiem jak sobie z tym poradzić...

    OdpowiedzUsuń
  9. Z pewnoscią jak wczesniej osoba mogę polecić electro antiperspirant, zobaczcie ile jest dostępnych kosmetyków, zabiegów, wszystko ze sobą konkuruje, electro antiperspirant zastępuje to wszystko, oszczędza czas w szukaniu rozwiązań na to czy tamto co się poci bo mozna to stosowac doslownie wszedzie! Nie wiem jak on to robi ale nigdy tak nie czułam się wyleczona na tak długo z problemu.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pani Reniu czy electro antiperspirant naprawdę działa? Zastanawiam się nad kupnem tego urządzenia, ale nie wiem czy na potliwość genetyczną pomoże..

      Usuń

Prześlij komentarz