Dziwidło Riviera - właściwości dla zdrowia i urody

Dziwidło Riviera to roślina pochodząca z Azji. To niezwykła roślina, która może osiągnąć nawet 5 m wysokości, a jej bulwy mogą ważyć nawet 70 kg! Ta niezwykła roślina kwitnie raz na kilka lat, a jej kwiat żyje raptem kilka dni. Wydaje się to niesamowite, niezwykłe prawda? Od razu pomyślałam, że chciałabym mieć taką roślinkę, albo chociaż raz ją zobaczyć na żywo, dotknąć...
I wtedy właśnie doczytałam się, że kwiaty konjac chociaż są zjawiskowe wydzielają zapach zgniłego mięsa, bleee.... zmieniam zdanie! ;)

Ale, ale..

Konjac ma bardzo wiele pozytywnych właściwości, które warto znać, choćby dlatego, że z tego co się zorientowałam ostatnio konjac jest bardzo często wykorzystywany w kosmetyce.
A teraz napiszę wam o tym czego udało mi się o konjacu dowiedzieć.

konjac

Konjac - zastosowanie


Bulwy w Japonii służą do przygotowywania potraw. Najpierw gotowane są długo, a następnie galaretowata substancja jest doprawiana i zjadana ze smakiem. W Polsce w niektórych sklepach można kupić makaron z konjacu, który praktycznie nie ma kalorii.

Konjac ma zastosowanie medyczne - ze względu na substancje olejowe, które stymulują wydzielanie śliny.


→ Sprawdź najskuteczniejsze kosmetyki ziołowe w walce z trądzikiem


Konjac używany jest coraz częściej w przemyśle kosmetycznym. Najbardziej popularnym zastosowaniem konjacu jest robienie z niego gąbek, ale o tym za chwilkę.


Konjac - skład


Konjac składa się w 97 proc. z wody i w 3 proc. z błonnika roślinnego. Korzeń zawiera takie składniki jak: białko, węglowodany, żelazo, fosfor, miedź, cynk oraz witaminy A, E, D, B1, B6, B12, C i kwas foliowy. 
Błonnik pochodzący z konjacu nazywany jest glukomannanem. Ten błonnik jest baaardzo niezwykły! Wyobraź sobie, że błonnik pochodzący z konjacu może wchłonąć nawet 100 razy więcej wody niż zwykły błonnik! Glukomannam obniża poziom cholesterolu, utrzymuje cukier na właściwym poziomie, zapewnia prawidłowe trawienie, usuwa toksyny. 

Konjac - w kosmetyce


Najbardziej popularnym zastosowaniem konjacu jest gąbka produkowana z jego korzenia. Taka gąbka ma w sobie substancje myjące dzięki czemu wystarczy namoczyć ją w wodzie i używać do mycia ciała, twarzy.

Znalazłam taką gąbkę TUTAJ i szczerze mówiąc to ona zainspirowała mnie do poczytania o konjacu :)

Konjac


Ja mam cerę bardzo wrażliwą, delikatną, alergiczną i jeśli to faktycznie prawda, że tak gąbka oczyszcza nie szkodząc skórze to jak dla mnie byłby HIT! 

Z tego co się doczytałam na różnych mądrych stronach gąbka konjac:

odświeża
poprawia ukrwienie
odblokowuje pory
usuwa nadmiar sebum
wygładza skórę
oczyszcza bez podrażnień

SUPER! :)

Mi się podoba. Ja już zamówiłam, zobaczymy czy faktycznie jest taka jak piszą. Niespełna 21 zł za gąbkę która jest naturalna, biodegradowalna i wystarcza na 2-3 miesiące stosowania.. przetestuje, przemyślę, opiszę :)


Komentarze

  1. Niezwykle zachęcająco to wszystko wygląda :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny blog. Ta stronka jest dla mnie dużą inspiracją i daje dużo pomysłów. Dzięki :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Konjac ma szerokie zastosowania i dobroczynne działanie. Jednak co naturalne to najlepsze :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz