Masz gazy w jelitach, czujesz się opuchnięta, napompowana?

Dziś Tłusty Czwartek, będziemy się obżerać pączkami, faworkami, ciastkami. A wieczorem brzuchy będą pęczniały, bolały, puchły.. Nie mów, że nie, bo cukier w dużych ilościach powoduje wzmożoną fermentację w jelitach, a to z kolei sprawia, że produkują więcej gazów.

Jakie są objawy zbierania się gazów jelitowych?


gazy w jelitach


Wzdęcia, trudności z oddawaniem gazów, ból brzucha, kolki. Te najczęstsze objawy przedawkowania, że tak powiem węglowodanów zna na pewno każdy z nas. Dziś prawie każdy, kto nie powstrzyma się przed obżarstwem będzie szukał ratunku na zapchane jelita i napęczniały brzuch.

Spieszę w pomocą! ;)

W razie gdybyście szukali przepisów na herbatki pomagające na jelita... 

Napar z korzenia pietruszki2 cm pietruszki
2 szklanki wody

Kawałek pietruszki zetrzeć na tarce, zalać wrzątkiem, odstawić pod przykryciem na jakieś 30 minut. Przecedzić, pić między posiłkami 1/4 szklanki.Odwar z owoców kopru


1 łyżka owoców kopru

Owoce kopru zalać szklanką wrzącej wody, doprowadzić do wrzenia i dalej gotować max 15 minut. Odstawić a jakieś 45 minut, przecedzić uzupełnić wrzącą wodą tak żeby wyszła jedna szklanka. Tak przygotowaną herbatkę pijemy 3 razy dziennie po 1/4 szklanki. Ta herbatka oprócz tego, że pomaga na dolegliwości żołądkowe, łagodzi wzdęcia, hamuje łaknienie.

Napar z ziela bylicy


1 łyżeczka ziela bylicy bożego drzewka

Ziele zalewamy szklanką wrzącej wody, odstawiamy na 15 minut pod przykryciem, przecedzamy. Pijemy 2 łyżki trzy razy dziennie między posiłkami. Bardzo dobrze działa w niestrawności, skurczach żołądka, objawami odbijania, zgagi.

Jeśli cierpimy na uporczywe gazy na codzień, a nie tylko z okazji Tłustego Czwartku można sobie pomagać proszkiem ze zmielonego korzenia arcydzięgla. Dosypujmy szczyptę tego proszku do trzech posiłków.

Pamiętajmy, że kiedy mamy ciężki dla naszego żołądka dzień ważne jest picie gorącej herbaty. Dobroczynne działanie na żołądek będzie miała herbata czerwona, zielona, a także melisa i mięta. 

Aby zachować dobre zdrowie i pozbyć się złogów z jelit warto tez oczyszczać co jakiś czas organizm. Polecam lekturę mojego wcześniejszego artykułu o oczyszczaniu jelita grubego.

Komentarze

Prześlij komentarz